Charger 6-12-24V/80-750Ah/1250A mobile GTE
Remove from comparison
2 remaining
Manufacturer
GTE
Brand Country
Russia Russia
Country of origin
China China
Weight, kg
50
Voltage, V
230
Inrush current, A
1250
Vendor code: GTE-PC175
Leave feedback
48 260 rub.
The price is set by the manufacturer.
Manufacturer GTE trades with VAT 22%
Date of last price update by manufacturer: 02.12.2025.
+ 965 bonus rub. for purchase
Request
Quantity in stock:
2
To be requested to manufacturer
1 trading company offer
37 700 rub.
The price is set by the trading company itself.
Seller Enex trades with VAT 5%
Date of the last price update by the trading company: 08.05.2026.
Delivery: from 7 days
Quantity in stock: 76
Bargain
Description
Description
Specifications:
  • Input: 230V, 50Hz
  • Output: 6V/5A,10A,45A 12V/10A,40A,80A 24V/10A/40A/80A
  • Power: 2.8kW-20kW
  • Starting current: 1250 A
Features:
  • Designed for charging all types of 6V/12V and 24V lead-acid batteries (WET/MF/CA/EFB/GEL/AGM), 12V lithium batteries