Charger 6-12-24V/60-750Ah/1000A mobile GTE
Remove from comparison
5 remaining
Manufacturer
GTE
Brand Country
Russia Russia
Country of origin
China China
Weight, kg
50
Voltage, V
230
Inrush current, A
1000
Vendor code: GTE-PC170
Leave feedback
41 715 rub.
The price is set by the manufacturer.
Manufacturer GTE trades with VAT 22%
Date of last price update by manufacturer: 02.12.2025.
+ 834 bonus rub. for purchase
Request
Quantity in stock:
5
To be requested to manufacturer
1 trading company offer
30 050 rub.
The price is set by the trading company itself.
Seller Enex trades with VAT 5%
Date of the last price update by the trading company: 08.05.2026.
Delivery: from 7 days
Quantity in stock: 98
Bargain
Description
Description
Specifications:
  • Input: 230V, 50Hz
  • Output: 6V/5A,10A,45A or 12V/10A,45A,70A or 24V/10A,45A,60A
  • Power: 2.5kW-20kW
  • Inrush current: 1000A 5C ON, 240C OFF
Features:
  • Designed for charging all types of 12V and 24V lead-acid batteries (WET/MF/CA/EFB/GEL/AGM), 12V lithium batteries