Petal grinding head GL6030-6A60
Remove from comparison
10 remaining
Wholesale is cheaper
Wholesale is cheaper
Manufacturer
DEEPAR
Weight, kg
0.07
Diameter, mm
60
Grain size
F54
Height of the working part, mm
30
Shank diameter, mm
6
Vendor code: 107001182
Leave feedback
970 rub.
The price is set by the manufacturer.
The Enex seller trades with VAT 5%
Date of last price update by manufacturer: 12.11.2025.
+ 19 bonus rub. for purchase
Add to cart
In cart Go to
The total quantity of this product must be a multiple of the package size (1 pcs.)
The manufacturer has set a minimum order limit for this product
Quantity in stock:
10
Manufacturing time:
in stock
Delivery to the address:
Delivery to TC:
Pickup:
Payment:
by card or by account
Description
Petal grinding head. The diameter of the working part is 60 mm, the width of the working part is 30 mm, and the shank diameter is 6 mm. Abrasive material: Corundum A, grain size 60. Universal application.