Diesel generator TSS AD-440S-T400-1RM20
Remove from comparison
Warrantee period
3 years
Weight, kg
250
Execution
open
Engine Manufacturer
FPT (Iveco)
Voltage, V
400/230
Cooling system volume, l
52.5
Vendor code: 016276
Leave feedback
7 005 360 rub.
The price is set by the manufacturer.
Manufacturer SHH trades with VAT 22%
Date of last price update by manufacturer: 28.10.2024.
+ 140107 bonus rub. for purchase
Description
The TFi 610TS diesel generator is mass-produced at the facilities of a modern production complex, reliable and durable in operation, designed to build basic power supply systems with a rated power of 440 kW (550 kVA) and a maximum power of 484 kW (605 kVA). The TFi 610TS diesel generator can also be recommended for installation as a backup diesel generator in facilities where power outages are unacceptable.