Diesel generator TSS AD-280S-T400-1RM20 (Mecc Alte)
Remove from comparison
Manufacturer
SHH
Russia Russia
Warrantee period
3 years
Weight, kg
250
Execution
open
Engine Manufacturer
FPT (Iveco)
Voltage, V
400/230
Number of phases
3
Vendor code: 016297
Leave feedback
5 967 228 rub.
The price is set by the manufacturer.
Manufacturer SHH trades with VAT 22%
Date of last price update by manufacturer: 28.10.2024.
+ 119345 bonus rub. for purchase
Request
To be requested to manufacturer
Description
The TFi 385MC diesel generator is mass-produced at the facilities of a modern production complex, reliable and durable in operation, designed to build basic power supply systems with a rated power of 280 kW (350 kVA) and a maximum power of 308 kW (385 kVA). The TFi 385MC diesel generator can also be recommended for installation as a backup diesel generator in facilities where power outages are unacceptable.